1 / 1

هر آنچه باید در مورد بیمه مسافرتی بیمه  کوثر بدانید:

 

بیمه مسافرتی

مسافرانی که قصد سفر به ایران یا خارج از کشور دارند، برای برخورد با خطرات و حوادث احتمالی و غیرقابل پیش‌بینی هنگام سفر می‌توانند با خرید بیمه‌نامه مسافرتی کوثر خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند. بدین منظور شرکت بیمه کوثر با همکاری دو شرکت بین‌المللی امدادرسان میدیست و SOS، آماده ارائه خدمات به مسافران است. از جمله موارد قابل پوشش مطابق با شرایط عمومی بیمه‌نامه می‌توان به این موارد اشاره کرد: جبران هزینه‌های پزشکی، دندانپزشکی، انتقال بیمار، حوادث مربوط به حمل بار، بازگرداندن پیکر متوفی در صورت فوت، سفر اضطراری اعضای بلافصل خانواده به محل سفر بیمه‌شده و …. مسافر قبل از سفر با پرداخت حق بیمه‌ای که بر اساس سن، طول مدت و محدوده سفر وی محاسبه می‌شود، بیمه‌نامه را خریداری می‌کند و از پوشش‌های آن بهره‌مند می‌گردد.

شرکت‌های امدادرسان بین‌المللی طرف قرارداد با شرکت بیمه کوثر

1-شرکت امدادرسان میدیست: این شرکت در کشور لبنان واقع است، خدمات امدادرسانی را به صورت بین‌المللی در سراسر دنیا انجام می‌دهد و طرح‌های مختلفی با سقف تعهدهای متنوع و متناسب با نیاز بیمه‌شده را عرضه می‌کند.

2-شرکت امدادرسان ایران (SOS): این شرکت در ایران فعال و طرف قرارداد با شرکت‌های امدادرسان بین‌المللی است که آمادگی دارد به بیمه‌شدگان محترمی که قصد سفر به خارج از کشور یا به داخل ایران را دارند خدمت‌رسانی کند.

چرا بیمه‌نامه مسافرتی کوثر را بخریم؟

1- بیمه‌ شده محترم هیچ‌گونه نگرانی از جانب سفارت آلمان و سایر سفارت‌‌ها برای پذیرش نشدن بیمه‌نامه نخواهد داشت؛ چراکه شرکت‌های امدادرسان طرف قرارداد بیمه کوثر (SOS و میدیست) از طرف همه سفارتخانه‌ها تایید شده است و هیچ نگرانی درباره نپذیرفتن بیمه‌نامه از سوی سفارتخانه‌ها وجود ندارد.

2-در بیمه مسافرتی شرکت بیمه کوثر هیچ محدودیت سنی برای بیمه‌شده وجود ندارد و بیمه‌شدگان محترم از بدو تولد تا هر سنی می‌توانند تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار گیرند.

3- ارائه خدمات در محل سفر بیمه‌شده، در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر نقطه از جهان تنها با یک تماس تلفنی با شرکت امدادرسان با امکان پاسخگویی از طریق اپراتور‌های فارسی‌زبان، قابل اجرا خواهد بود.

4-پرداخت مستقیم هزینه‌های پزشکی به مراکز درمان در سراسر جهان از طریق شرکت امدادرسان و عدم نیاز بیمه‌گذار به پرداخت هزینه‌ها در سفر و رجوع مجدد به شرکت بیمه برای دریافت آنها.

5-امکان بهره‌مندی از کلیه اطلاعات و موقعیت مکانی مراکز درمانی، پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز فوریت‌های پزشکی در خارج از کشور

6- قابلیت عرضه طرح‌ها و قراردادهای گروهی منطبق با نیاز بیمه‌گذاران و جامعه هدف

 

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه مسافرتی کوثر

مزایای بیمه مسافرتی کوثر در یک نگاه

امکان خرید بیمه‌نامه مسافرتی به صورت آنلاین در پورتال بیمه کوثر

امکان انتخاب شرکت‌های امداد رسان SOS و نیز امدادرسان میدیست هنگام صدور بیمه‌نامه برای دریافت خدمات

ارائه خدمات امدادرسانی به صورت شبانه‌روزی در سراسر جهان از طریق دو شرکت امدادرسان بین‌المللی معتبر

پرداخت مستقیم هزینه‌های پزشکی به مراکز درمان در سراسر جهان از طریق شرکت امدادرسان و بی‌نیازی بیمه‌گذار به پرداخت هزینه‌ها در سفر و رجوع مجدد به شرکت بیمه برا دریافت آنها

امکان بهره‌مندی از کلیه اطلاعات و موقعیت مکانی مراکز درمانی، پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز فوریت‌های پزشکی در خارج از کشور

پشتیبانی اپراتور فارسی زبان برای بیمه‌نامه‌های مسافرتی خارج از کشور و زبان‌های روسی، انگلیسی و عربی برای بیمه‌نامه‌های مسافرتی ورود به ایران

ارائه طرح‌های ویژه منتخب از سوی بیمه‌شده با پرداخت حق بیمه‌های متناسب و کم هزینه


انواع بیمه مسافرتی

1. بیمه مسافرتی ورود به ایران  

2. بیمه مسافرتی خارج از کشور

 

بیمه مسافرتی خارج از کشور

مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور ایران را دارند، برای برخورد با خطرات و حوادث احتمالی و غیرقابل پیش‌بینی هنگام سفر، می‌توانند با خرید بیمه‌نامه مسافرتی کوثر با آرامش خاطر بیشتری سفر خود را آغاز کنند. شرکت بیمه کوثر با همکاری شرکت های امداد رسان معتبر بین‌المللی “SOS” و “میدیست”، آماده ارائه خدمات به مسافران عازم به خارج از کشور می باشد. از جمله موارد قابل پوشش مطابق با شرایط عمومی بیمه‌ نامه مسافرتی کوثر، جبران هزینه های پزشکی، دندانپزشکی، انتقال بیمار، حوادث مربوط به حمل بار و بسیاری موارد دیگر می باشد.

پوشش های بیمه مسافرتی خارج از کشور

 هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستان خارج از کشور محل اقامت

جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور محل اقامت وی در طول سفر در اثر بروز بیماری یا حادثه

پرداخت هزینه های فوری دندانپزشکی

بازگرداندن جسد متوفی

بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور محل اقامت

سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده به محل سفر بیمه شده

مساعدت حقوقی

از دست دادن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور

بازگرداندن کودکانی که بی سرپرست مانده اند

ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری

بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

تحویل دارو

جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر

جبران خسارت فقدان بار تحویلی به هواپیما

یافتن و ارسال بار ملزومات شخصی

پوشش تاخیر در حرکت

 

طرح های ویژه بیمه مسافرتی خارج از کشور کوثر

1-     سراسر جهان (World Wide)

2-     سراسر جهان به جز آمریکا و کانادا (World Wide Excluding USA & CANADA)

3-     شنگن طلایی (Shengen Gold)

4-     شنگن (Shengen)

5-منطقه حوزه خلیج فارس (GCC) (United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Qatar and)

6- آفریقا و خاورمیانه ( (Turkey, Africa & Middle East

7-ترکیه (Turkey)

8-عربستان سعودی (Alhaj)

9-عراق و سوریه (Iraq & Syria)

 

مدت پوشش

اعتبار بیمه نامه هنگامی که پاسپورت مسافر مهر خروج می‌خورد، شروع شده و تا پایان مدت اعتبار بیمه‌‌نامه خریداری شده معتبر است. بیمه‌نامه‌های صادره طولانی‌مدت، برای سفرهای متعدد بیمه ‌شده در طول مدت بیمه‌نامه در صورتی دارای اعتبار است که مدت هر سفر از 92 روز متوالی بیشتر نباشد.

بیمه مسافرتی ورود به ایران

بیمه مسافرتی ورود به ایران برای ارائه خدمات به مسافرانی است که به داخل کشور ایران سفر می‌کنند. این بیمه تحت عنوان بیمه مسافرتی اتباع خارجی است و برخی از هزینه ها از قبیل (هزینه های پزشکی، دندانپزشکی، حمل و نقل بیمار هنگام بیماری و غیره) را تا سقف حداکثر 10،000 یورو برای مسافران پوشش خواهد داد. شرکت بیمه کوثر با همکاری شرکت امداد رسان ایران (SOS) آماده ارائه خدمات به مسافران ورود به ایران می باشد.

دامنه کاربرد  

 این رشته شامل هزینه های پزشکی و بستری در بیمارستانهای داخل کشور جمهوری اسلامی ایران، صرفا بر اثر حوادث و یا بیماری هایی است که منشا بروز آن در خاک جمهوری اسلامی ایران بوده است، کاربرد دارد و مواردی که دارای منشا قبلی بوده و یا حالت مزمن داشته نظیر بیماری های صعب العلاج، انواع سرطان، دیابت، زایمان و سقط جنین، بیماری های روانی و جنون بیمه شده، خودکشی و اقدام به آن، هر گونه خسارت ناشی از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی، شرکت در مسابقات و شرط بندی ها، ریسک های شغلی، موارد ناشی از انرژی و پرتوهای هسته ای، ایمپلنت دندان واکسیناسیون و انرژی درمانی تحت پوشش این بیمه نامه قرار نخواهد گرفت. سایر پوشش ها مطابق با آئین نامه 77 بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و با تائید شرکت بیمه کوثر قابل ارائه خواهد بود. مبالغ پرداختی باید براساس تعرفه وزارت بهداشت صورت پذیرد و هزینه های متفرقه و اضافه دریافت پزشکان تحت پوشش بیمه ای نخواهد بود.

 

پوشش های بیمه نامه مسافرتی ورود به ایران

 1-     هزینه های بستری شدن در بیمارستان و معالجات پزشکی، به استثناء بیماری های مزمن و بیماری هایی که بیمه شده از قبل به آن مبتلا بوده. (25 یورو در هر مورد خسارت به استثنای صدمات جسمانی حاد و یا بستری شدن در بیمارستان بیش از 24 ساعت)

2-جابجایی یا بازگرداندن بیمه شده به کشور محل   اقامت وی در طول سفر در اثر بروز بیماری یا حادثه

3-هزینه های فوری و اورژانسی دندانپزشکی محدود به درمان درد، عفونت و کشیدگی دندان( 25 یورو فرانشیز)

4-     بازگرداندن پیکر متوفی

5-     بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور محل اقامت

6-     مساعدت حقوقی

7-     بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

8-     گم شدن پاسپورت، گواهینامه، کارت شناسایی بین المللی

9-     گم شدن پاسپورت، گواهینامه، کارت شناسایی بین المللی

 

مزایای بیمه مسافرتی کوثر در یک نگاه

امکان خرید بیمه نامه مسافرتی به صورت آنلاین در پورتال بیمه کوثر.

امکان انتخاب شرکت های امداد رسان SOS و نیز امداد رسان میدیست هنگام صدور بیمه نامه جهت دریافت خدمات.

ارائه خدمات امداد رسانی به صورت شبانه روزی در سراسر جهان از طریق دو شرکت امداد رسان بین المللی معتبر.

پرداخت مستقیم هزینه های پزشکی به مراکز درمان در سراسر جهان از طریق شرکت امداد رسان و عدم نیاز بیمه گذار به پرداخت هزینه ها در سفر.

امکان بهره مندی از کلیه اطلاعات و موقعیت مکانی مراکز درمانی، پزشکان، داروخانه ها و مراکز فوریت های پزشکی در خارج از کشور.

پشتیبانی اپراتور فارسی زبان جهت بیمه نامه های مسافرتی خارج از کشور و زبان های روسی، انگلیسی و عربی جهت بیمه نامه های مسافرتی ورود به ایران.

ارائه طرح های ویژه انتخابی جهت کاهش مبالغ حق بیمه.

چرا بیمه‌نامه مسافرتی را  از شرکت بیمه کوثر خریداری کنم؟

 1- بیمه‌ شده هیچگونه نگرانی از جانب سفارت آلمان و سایر سفارت‌ ها برای پذیرش نشدن بیمه‌ نامه نخواهد داشت چرا که شرکت های امداد رسان طرف قرارداد بیمه کوثر (SOS و میدیست) مورد تایید کلیه سفارتخانه ها
بوده و هیچگونه نگرانی جهت عدم پذیرش بیمه نامه از سوی سفارتخانه ها وجود ندارد.

2- در شرکت بیمه کوثر هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. مسافران محترم از بدو تولد تا حتی بالای 85 سال، می‌توانند بیمه نامه مسافرتی کوثر را خریداری کنند.

3- ارائه خدمات در محل سفر بیمه‌شده در هر ساعت از شبانه روز و در هر نقطه از جهان تنها با یک تماس تلفنی با شرکت های امداد رسان بین المللی.

استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه مسافرتی کوثر

در بیمه مسافرتی خارج از کشور هزینه­‌ها و خسارت­‌های ناشی از موارد زیر مشمول تعهدات بیمه­‌گر نیستند:

1- مواردی که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در نتیجه سوء­نیت بیمه­شده، مشارکت وی در اقدامات جنایی و یا ناشی از اعمال متقلبانه و یا بی­توجهی و بی­ احتیاطی وی حاصل شده باشد.

2- بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش زمین، آتشفشان، طوفان­های موسمی، غیرطبیعی، سقوط اجسام از فضا، شهاب ثاقب و به طور کلی هرگونه پدیده خارق­العاده جوی، هوایی، زمینی و یا وابسته به وقایع زمین شناسی.

3- وقایع ناشی از تروریسم، نافرمانی یا آشوب­های گروهی.

4-وقایع و یا اقدامات نیروهای مسلح یا امنیتی در زمان صلح.

5-  جنگ، با اعلام قبلی و یا بدون اعلام قبلی و هرگونه درگیری یا مداخله بین­المللی با استفاده از زور و خشونت.

6- موارد ناشی از آثار مستقیم و غیرمستقیم رادیو اکتیویته و یا آلودگی به تشعشعات هرگونه مواد پرتوزای سوخت­های هسته­ای و یا مواد پرتو زای سمی منفجره و یا هرگونه مواد خطرناک تأسیسات و تجهیزات هسته­ای.

7- خودکشی، صدمات عمدی وارد به خود، مباشرت، مشارکت یا معاونت در عمل مجرمانه.

8- شرکت در مسابقه اسب­ دوانی، دوچرخه­ سواری و هر نوع مسابقه یا نمایش با وسایل نقلیه موتوری و شرکت در مسابقات ورزشی نظیر کوه­نوردی (صعود حرفه ای)، هوانوردی و هرگونه پرواز، غارنوردی، غواصی، ورزش­های زمستانی و تابستانی یا تمرین به منظور شرکت در مسابقات رسمی و یا نمایش و یا هرگونه ورزش تفریحی که بطور معمول و معقول خطرناک تلقی می­شود.

9-اشخاص مقیم دائم و یا دانشجویان خارج از ایران.

10-حوادث ناشی از خطرات شغلی بيمه­ شده که طبق قانون به عنوان حوادث شغلی و یا کار قلمداد می­شوند.

11-خدماتی که رأسا به وسیله بيمه­ شده و یا نماینده قانونی وی بدون اطلاع و موافقت قبلی شرکت کمک­ رسان (به استثنای موارد ضروری) انجام پذیرد. در موارد ضروری بیمه ­شده باید اسناد و نسخه اصلی صورت حساب­ها را به شرکت کمک­ رسان ارائه نماید.

12-  آثار جزئی و یا کلی ناشی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکلی و داروهای روان گردان به استثنای داروهایی که با تجویز پزشک ذی صلاح مصرف شده باشد.

13- عوارض ناشی از بیماری­های روانی و جنون.

14- موارد ناشی از امتناع و یا تأخیر بيمه­ شده و یا اشخاص مسئول وی در انتقال به مراکز درمانی پیشنهاد شده به وسیله شرکت کمک ­رسان و مورد توافق تیم پزشکی آن.

15-درمان­های توانبخشی.

16-پروتزها، وسائل کمک ارتوپدی و یا ارتودنسی و همچنین عینک.

17- موارد ناشی از بارداری و زایمان و عوارض ناشی از آن و یا سقط جنین اختیاری.

18-موارد ناشی از باری که به خوبی بسته­ بندی و یا شناسایی نشده و همچنین بار شکننده و یا مواد فاسد شدنی.

19-خسارت­ها و هزینه­ های مرتبط با درمان­هایی که ناشی از اقدمات پیشگیرانه و یا واکسیناسیون انجام می­پذیرد.

20- درمان آب گرم، فیزیوتراپی، آفتاب درمانی و یا درمان به منظور زیبایی.

21- هزین ه­های مرتبط با اعمال جراحی و یا درمان­هایی که از نظر پزشک معالج و پزشک تیم پزشکی شرکت کمک­رسان، بيمه­ شده می­تواند آنها را تا زمان مراجعت به کشور محل اقامت به تعویق بیاندازد.

22- بیماری­های شیوع یافته در جهان، اعلام شده بر طبق سازمان بهداشت جهانی.

23-شرکت کمک ­رسان در صورتیکه به دلیل قوای قهریه نتواند هر یک از خدماتی را که به طور اخص در این بیمه­ نامه در نظر گرفته شده و به مرحله عمل در آورد، از مسئولیت مبرا می­باشد.

خطرات خارج از تعهد بیمه گر

در بیمه مسافرتی ورود به ایران هزينه‌ها و خسارت‌هاي ناشي از موارد زير مشمول تعهدات بيمه‌گر نیستند:

1- بيماري سابقه دار، ابتلاي مجدد به بيماري مزمن يا ادامه دار و يا عوارضي كه بيمه شده قبلاً از آن آگاهي داشته و قبل از شروع پوشش بيمه اي براي آن تحت درمان بوده يا مي باشد. دوران نقاهت جزئي از دوران بيماري محسوب مي شود .

2- جنگ، تجاوز نظامي، اقدام دشمن خارجي، عمليات تروريستي و خصمانه (اعم از اعلام شده يا نشده )

3-خودكشي، صدمات عمدي وارده به خود، مباشرت، مشاركت يا معاونت در عمل مجرمانه .

4- شركت در مسابقه اسب دواني، مسابقه دوچرخه سواري و هر نوع مسابقه يا نمايش با وسايل موتوري و شركت در تمرينات و مسابقات ورزشي حرفه اي نظير كوه نوردي صعود حرفه اي، هوانوردي و هرگونه پرواز، غارنوردي، غواصي، ورزش هاي زمستاني يا تمرين به منظور شركت در مسابقات رسمي و يا نمايش و يا هرگونه ورزش و تفريحي كه بطور معمول و معقول خطرناك تلقي مي شود .

5- آلودگي ناشي از تشعشعات هسته اي .

6- زايمان در خلال سه ماه مانده به موعد زايمان و سقط جنين اختياري .

7 – آثار جزئي و يا كلي ناشي از مصرف مواد مخدر، مشروبات الكلي و دارو هاي روان گردان به استثناي داروهايي كه با تجويز پزشك ذيصلاح مصرف شده باشد .

8- ريسك هاي شغلي بيمه شده كه طبق قانون به عنوان حوادث شغلي و كار قلمداد مي شود .

9- اختلالات مادرزادي و بيماري هاي ناشي از آن .

10-پيشگيري يا واكسيناسيون .

11- عوارض ناشي از فيزيوتراپي .

12- انرژي درماني آفتاب درماني و درمان به منظور زيبايي، معالجه از طريق چشمه هاي آب معدني .

13-عوارض ناشي از بيماري هاي رواني و جنون .

 

خطرات تحت پوشش و میزان تعهدات- بیمه نامه مسافرتی خارج از کشور

 

خطرات تحت پوشش و میزان تعهدات- بیمه نامه مسافرتی ورود به ایران
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما