سوالات متداول بیمه شخص ثالث

در این صفحه سوالات متداول  سعی کرده ایم تمام سوالات لازم را قرار دهیم . اگر پرسشِ بی‌پاسخی درباره‌ی بیمه آتش سوزی در ذهن دارید، می‌توانید با پر کردن فرم تماس با ما یا  با اطلاعات تماس ما با ما در ارتباط باشید. ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما دوستان هستیم.

در بیمه آتش سوزی خطرات آتش سوزی، انفجار و صاعقه بعنوان خطرات اصلی تحت پوشش قرارمی گیرند و به تبع آن و حسب درخواست بیمه گذار خطرات اضافی از قبیل زمین لرزه، طوفان، سیل، سرقت، ترکیدگی لوله آب و غیره تحت پوشش قرار می گیرند.شایان ذکر است که دربیمه های آتش سوزی بالغ بر30پوشش خطرات تبعی قابل ارایه میباشد.

خیر. بیمه آتش‌سوزی خسارات وارد به وجوه نقد، اوراق بهادار و از این دست اموال را نمی پذیرد مگر این‌که در شرایط خصوصی بیمه‌نامه به صورت دیگر درج شده باشد.

بنای ساختمان و لوازم منزل می‌توانند تحت پوشش قرار بگیرند. همچنین فرد می‌تواند به صورت جداگانه تنها لوازم منزل یا تنها بنای ساختمان خود را بیمه کند.

بیمه گذار می بایست بلافاصله پس از وقوع حادثه و یا اطلاع از وقوع آن بیمه گر را مطلع و از هرگونه تغییر و دگرگونی در محل مورد بیمه تا بازدید کارشناسان بیمه گر و اتمام پروسه کارشناسی خودداری نماید .

 • 1-اعلام خسارت

  2-بازدید کارشناسان بیمه گر از محل خسارت

  3-درخواست ارائه لیستهای اقلام خسارتی از بیمه گذار

  4-ارزیابی خسارت

  5-محاسبه و تطبیق خسارات وارده با بیمه نامه

  6-صدور حواله خسارت

  7-ارائه حواله و یا چک پرداخت خسارت به بیمه گذار و تکمیل مفاصاحساب

بله. ممکن است با تغییر نوع موجودی انبار میزان ریسک آتش‌سوزی بالا برود و در این صورت شما باید مابه‌تفاوت حق بیمه را پرداخت کنید.

 • خیر خطر زلزله جزو خطرات فرعی بیمه نامه آتش سوزی محسوب میگردد و در حال حاضر به تنهایی ارایه نمی گردد و بیمه گذار باید بیمه آتش سوزی را خریداری کند تا بتواند خطر زلزله را به عنوان خطر فرعی خریداری کند

چنانچه خسارت های وارده به کالاها ناشی از آتش سوزی باشد بنا بر اصل علت نزدیک شرکت بیمه علاوه بر خسارت های وارده به کالاها میبایست خسارت های ناشی از دود آتش سوزی را نیز پرداخت نماید .

در خرید بیمه آتش‌سوزی منظور از ارزش بنا هزینه لازم برای ساخت یک متر مربع از بنا ضرب در متراژ بنا است. ارزش زمین در سرمایه بیمه‌شده منظور نمی‌گردد چرا که بعد از حادثه آتش‌سوزی زمین از بین نمی‌رود.

بیمه‌گر و بیمه‌گذار هر زمان که بخواهند می‌توانند تقاضای فسخ قرارداد بیمه را بکنند. در این صورت:
•اگر تقاضای فسخ از طرف بیمه‌گذار باشد حق‌بیمه قرارداد تا آن زمان بر اساس تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود و مابقی مسترد خواهد شد.
•اگر تقاضای فسخ از طرف بیمه‌گر باشد حق بیمه قرارداد تا آن زمان بر اساس تعرفه روزشمار محاسبه می‌شود و مابقی مسترد خواهد شد.
* مبلغ حق بیمه بر اساس تعرفه کوتاه مدت بیشتر از مبلغ آن بر اساس روزشمار است.
توجه: هنگامی‌که تعرفه کوتاه مدت در مورد حق بیمه اعمال می‌گردد منافع بیمه‌گر مدنظر است و هنگامی که تعرفه روزشمار مورد استفاده قرار می‌گیرد منافع بیمه‌گذار مدنظر است.

1.زلزله وآتشفشان
2.سیل و طغیان آب دریا ورودخانه
3.ترکیدگی لوله آب
4.ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف
5. سنگینی برف
6.سقوط هواپیما،چرخبال و یا قطعات آنها
7.آشوب ،بلوا،قیام،اغتشاش داخلی
8.هزینه پاکسازی
9.برخورد جسم خارجی به استثنای شکست شیشه
10.شکست شیشه
11.عدم النفع ناشی از آتش سوزی
12.انفجار ظروف تحت فشار(دیگهای بخار،کمپرسورها،…)
13.سقوط بهمن
14.رانش زمین
15.ریزش و فروکش کردن چاه
16.نشت گاز درسردخانه ها
17.خودسوزی
18.سقوط قطعات منفصله خودرو
19.خسارتهای ناشی از نوسانات برق
20.مسئولیت ناشی ازآتش سوزی وترکیدگی لوله آب دربرابرهمسایگان
21.سرقت

خیر اما تحت شرایط بیمه‌نامه جایگزینی این امکان وجود دارد که البته تنها برای مراکز صنعتی کاربرد دارد و ساختمان‌های مسکونی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

بله. ممکن است با تغییر نوع موجودی انبار میزان ریسک آتش‌سوزی بالا برود و در این صورت شما باید مابه‌تفاوت حق بیمه را پرداخت کنید.

بیمه گذار می تواند بصورت تلفنی ،از طریق فاکس یا بصورت حضوری و با اعلام شماره بیمه نامه و یا ارائه یک نسخه از بیمه نامه نسبت به اعلام خسارت اقدام در زمان بررسی کارشناسی همکاریهای لازم در زمینه ارائه اسناد ، مدارک مالی و مرتبط با موضوع خسارت را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار کارشناس بیمه گر قرار دهد.

شما می توانید از طریق گزینه های ارتباطی ما در قسمت تماس با ما ارتباط بگیرید و توضیحات لازم  را دریافت کنید یا از بخش آتش سوزی فرم مربوط به در خواست استعلام بیمه آتش سوزی را پر کنید ما در اسرع وقت قیمت و موارد مورد نیاز را خدمتتان ارایه میدهیم.

 • اشخاص باید در صورت وقوع خسارت جانی یا مالی ، حداکثر ظرف 5  روز پس از حادثه مراتب را به شرکت بیمه اعلام نمایید.

بله تغییر محل مورد بیمه در بیمه آتش سوزی با صدور الحاقیه امکان پذیر است بدیهی است محل جدید به عنوان یک ریسک جدید باید توسط کارشناس بیمه گر بازدید و در صورت تایید با صدور الحاقی این انتقال صورت میپذیرد

حق بیمه آتش‌سوزی بر اساس میزان ریسک اموال تعیین می‌شود. عواملی مانند ارزش بنا، ارزش لوازم، مشخصات ساختمان مانند جنس مصالح، سن ساختمان، محله‌ای که اموال در آن قرار دارند و غیره هر یک به نحوی بر قیمت بیمه آتش‌سوزی تاثیرگذارند.

اینستاگرام
درهر زمان از شبانه روز با ما تماس بگیرید .

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
تست
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما