مزایای بیمه عمر کوثر

مزایای بیمه عمر کوثر برای بیمه‌گزار چیست؟

چرا بعضی افراد جامعه از بیمه عمر استفاده می‌کنند؟ بیمه عمر چه نیازهایی را پوشش می‌دهد؟ بیمه عمر و سرمایه‌گذاری چه مزایایی دارد؟ سؤالاتی که مطرح کردیم و سوالات مشابه دیگر ممکن است به ذهن شما هم رسیده باشد. همه بیمه‌نامه‌هایی که ارایه می‌شوند جهت جبران خسارات واردشده در مواقع بحران است. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری نیز زندگی انسان را بیمه می‌کند و در صورت فوت او، به افراد ذی‌نفع یا افراد خانواده او خسارت پرداخت می‌کند اما بیمه عمر پوشش‌ها و مزایای دیگری نیز دارد که در هر شرکت ممکن است این مزایا با یکدیگر تفاوت داشته باشد. مزایای بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر با توجه به شرایط این شرکت تهیه و ارایه شده است. شرح بیمه عمر، مزایای بیمه عمر کوثر و امکاناتی که ارایه می‌کند از جمله مطالبی است که در اینجا به آن می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر چیست؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری کوثر به طور ویژه به کارکنان نیروهای مسلح و به طور عام به همه مردم خدمات بیمه عمر را ارایه می‌دهد. برای خریداری این بیمه باید مبالغی را به عنوان حق بیمه تعیین کنید و در مدت‌زمان‌های مقرر آن‌ها را پرداخت کنید. برای کارکنان نیروهای مسلح این مبالغ به طور خودکار از ماهانه آن‌ها کسر خواهد شد. البته بیمه‌گزار می‌‌تواند دوره پرداخت حق بیمه را نیز مشخص کند. به عنوان مثال تعیین کند که مایل است حق بیمه خود را ماهانه واریز کند یا به صورت سالانه. بیمه عمر کوثر نیز در ازای دریافت حق بیمه، به بیمه‌گزاران خدمات بیمه عمر ارایه می‌دهد که شامل همان مزایای بیمه عمر کوثر است.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کوثر، بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه می‌تواند از مزایای بیمه عمر کوثر تا پایان مدت قرارداد استفاده کند.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر 


مزایای بیمه عمر کوثر نسبت به دیگر بیمه‌نامه‌ها

بیمه عمر کوثر در مقایسه با بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه دارای ویژگی منحصر به فردی نیست. یعنی در یک شرکت ممکن است تعداد پوشش‌های تکمیلی بیشتر باشد و یا سود ویژه‌ای به بیمه‌گزار پرداخت کند که به عنوان مزایای خاص آن بیمه در نظر گرفته شود. اما مزایای بیمه عمر کوثر همان مزایای بیمه عمر است که در اینجا آن را در بیمه کوثر شرح خواهیم داد. از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به مزایای مالی و مزایای غیر مالی یا بیمه‌ای اشاره کرد.

بیمه عمر دارای مزایای مالی و مزایای بیمه‌ای است که بیمه عمر کوثر نیز این مزایا را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد.

مزایای مالی بیمه عمر کوثر

مزایای مالی بیمه عمر کوثر

از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به امکان سرمایه‌گذاری و دریافت وام اشاره کرد. منظور از سرمایه‌گذاری این است که بیمه عمر کوثر به حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار سود سالانه تضمینی و حاصل از مشارکت پرداخت می‌کند. مقدار سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و در دو سال اول 16% در دو سال دوم 13%  و از سال پنجم به بعد 10% است. شرکت‌های بیمه برای درآمدزایی با حق بیمه‌های پرداختی در امور مختلف سرمایه‌گذاری و بیمه‌گزار را در 85% از سود حاصل‌شده از این سرمایه‌گذاری‌ها شریک می‌کنند. سودهای بیمه عمر در طول مدت قرارداد بیمه عمر به اندوخته بیمه‌گزار اضافه شده و باعث رشد صعودی سود بیمه عمر می‌شود و در نهایت با پایان قرارداد، اندوخته بیمه‌گزار که شامل حق بیمه‌های پرداخت و مجموعه سودهای واریز شده است به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. وام بیمه عمر نیز یکی از مزایای بیمه عمر کوثر است و با گذشت دو سال از تاریخ عقد قرارداد بیمه عمر، بیمه‌‎گزار می‌تواند درخواست وام کند و تا 90% از اندوخته بیمه‌نامه خود را وام دریافت کند.

در بیمه عمر کوثر می‌توانید از سود‌های بیمه عمر و همچنین وام این بیمه استفاده کنید.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر و راحتی در پرداخت


مزایای بیمه‌ای بیمه عمر کوثر

مزایای بیمه‌ای بیمه عمر کوثر

از مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به پوشش‌های بیمه عمر اشاره کرد. بیمه عمر کوثر مانند همه بیمه‌های عمر از زندگی بیمه‌گزار حمایت می‌کند و در صورتی که بیمه‌گزار فوت کند و یا دچار خساراتی شود که تحت پوشش بیمه است، از طرف بیمه عمر کوثر، خسارات واردشده پرداخت خواهد شد.

پوشش فوت عادی: این پوشش، اساس بیمه عمر و تضمین‌کننده زندگی بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد است و چنانچه در این مدت‌زمان بیمه‌گزار فوت کند، سرمایه فوت عادی که نهایتاً تا 120 برابر حق بیمه پرداخت سالانه است به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. سقف سرمایه فوت عادی تا 400 میلیون تومان است.

پوشش فوت در اثر حادثه: چنانچه بیمه‌گزار در اثر حادثه فوت کند، خسارت پوشش فوت در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد. بالاترین میزان پرداخت پوشش فوت در اثر حادثه در بیمه عمر کوثر تا 400 میلیون تومان است. ضریب فوت در اثر حادثه از 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است این ضریب را بیمه‌گزار می‌تواند بر اساس میزان خطرپذیری شغل خود مشخص کند.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: از دیگر مزایای بیمه عمر کوثر می‌توان به پوشش نقص عضو اشاره کرد که در صورت نقص عضو بیمه‌گزار در اثر حوادث به وی غرامت پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: به دنبال نقص عضو و ازکارافتادگی طبیعی است که بیمه‌گزار قادر به کسب درآمد برای پرداخت حق بیمه‌های خود نیست. به کمک این پوشش بیمه‌گزار از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود درحالی‌که قرارداد بیمه عمر فسخ نشده و می‌تواند از مزایای بیمه عمر کوثر تا پایان مدت قرارداد استفاده کند.

پوشش امراض خاص: در صورت بروز هرکدام از موارد امراض خاص برای بیمه‌گزار و در طول مدت قرارداد، این پوشش به وی غرامت پرداخت خواهد کرد. امراض خاص شامل سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان، امراضی که نیاز به عمل قلب باز دارند و نیز پیوند اعضا اصلی بدن است. سقف پرداخت پوشش امراض خاص تا 50 میلیون تومان است.

برای استفاده از مزایای بیمه عمر کوثر و در واقع هر بیمه‌نامه دیگری بهتر است نسبت به شناخت آن بیمه اقدام کنید. هر بیمه شرایط خاص خود را دارد و همچنین هر شرکت بیمه اهداف و خط مشی‌هایی دارد که بر اساس آن شرایط، کیفیت سود و پوشش‌ها و در کل خدمات بیمه عمر را تعیین می‌کند.

برای استفاده بهتر از مزایای بیمه عمر کوثر بهتر است پوشش‌های آن را بشناسید و پوشش‌هایی که نیاز دارید را انتخاب کنید.

همچنین میتوانید با استعلام آنلاین و خرید آنلاین مستقیم از خود شرکت بیمه کوثر  در چند دقیقه با وارد کردن اطلاعات بیمه نامه خود را تهیه کنید.

خرید و استعلام آنلاین بیمه عمر و سرمایه گذاری

مصطفی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما