داروی «رمدسیویر» زیر چتر بیمه قرار گرفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان عصر امروز (۱۳ مهرماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد گفت: روز گذشته داروی گران قیمت «رمدسیویر» که برای بهبود یافتن حال بیماران مبتلا به کرونا استفاده می شود، تحت پوشش بیمه قرار گرفت و بخشی از مشکلات این بیماران را حل کرد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: روز گذشته داروی گران قیمت «رمدسیویر» که برای بهبود یافتن حال بیماران مبتلا به کرونا استفاده می شود، تحت پوشش بیمه قرار گرفت و بخشی از مشکلات این بیماران را حل کرد.
علیرضا آرمانی کیان عصر امروز (۱۳ مهرماه) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی تنها و قوی ترین راه برای مقابله با ویروس کرونا است، اظهار کرد: در حال حاضر علاوه بر ماه های گذشته با ابتلای یکی از اعضای خانواده به بیماری کرونا، همه اعضای خانواده نیز به این بیماری مبتلا می شوند.
وی با بیان اینکه تخت های بیمارستانی موجود قابل اختصاص به بستری بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ در استان زنجان، ۸۰۰ تخت است، افزود: گفتنی است حداکثر ظرفیت تخت های قابل اختصاص به کرونا ۱۲۰۰ تخت است.
این مسئول با بیان اینکه متوسط اشغال تخت در یک هفته اخیر ۶۲ مورد است، تصریح کرد: میانگین روزانه بستری در بیمارستان تا ۱۸ خردادماه امسال ۴۰ تا ۵۰ بیمار بوده، در حالی که این میزان طی دو هفته اخیر به ۴۷ تا ۷۶ بیمار افزایش پیدا کرده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، با بیان اینکه تعداد بیماران تحت درمان در بیمارستان های استان در ۱۸ خردادماه امسال ۲۶۹ مورد و معادل ۳۳.۶ درصد گزارش بوده است، ادامه داد: اکنون تعداد بیماران کرونایی تحت درمان در بیمارستان های استان به ۳۹۱ مورد معادل ۴۸.۸ درصد افزایش پیدا کرده است.
آرمانی کیان با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۵۱ هزار و ۲۷۳ نفر به صورت سرپایی …

مصطفی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما