هزینه درمان کرونا در بیمه تکمیلی و بیمه عمر

 

 

 

این روزها شیوع ویروسی به نام کرونا یا همان کوید-۱۹، بسیاری از کشورهای جهان و متاسفانه کشور ما را تحت تأثیر خود قرار داده است. سازمان بهداشت جهانی بهترین روش برای کنترل شیوع این بیماری را، پیشگیری از طریق رعایت نکات بهداشتی عنوان کرده است. احتمالا همه شما تا به حال با این نکات بهداشتی، روش‌های پیشگیری و حتی علائم این بیماری آشنا شده اید.

نحوه پوشش هزینه‌های درمان کرونا در بیمه تکمیلی

اگر شما بیمه تکمیلی دارید، نگران هزینه‌های درمان کرونا نباشید. البته امیدواریم که هرگز به استفاده از این پوشش‌ها نیاز پیدا نکنید، اما بهتر است بدانید که به صورت کلی هزینه‌های درمان هر نوع ویروسی از جمله ویروس کرونا تحت پوشش بیمه‌های تکمیلی قرار دارد. البته برای استفاده از آن باید به نوع پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه‌نامه خود دقت کنید.

مثلا اگر در بیمه‌نامه پوشش ویزیت و دارو وجود داشته باشد، هزینه ویزیت پزشک و تهیه داروی مربوط به ویروس کرونا به بیمه‌شده پرداخت خواهد شد. هزینه آزمایشات لازم برای تشخیص و درمان ویروس کرونا هم توسط پوشش خدمات آزمایشگاهی پرداخت می‌شود. همچنین یکی از پوشش‌هایی که در تمام بیمه‌های درمان تکمیلی وجود دارد، پوشش بستری است. یعنی اگر بیمه‌شده برای درمان کرونا نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، هزینه‌های آن با توجه به سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.

نحوه پوشش هزینه‌های درمان کرونا در بیمه عمر

همانطور که می‌دانید در بیمه عمر، علاوه پس انداز و سرمایه گذاری، پوشش‌های بیمه ای مثل پوشش فوت طبییعی یا فوت در اثر حادثه وجود دارد. یکی از پوشش‌های بیمه ای اضافه در بیمه‌های عمر، پوشش امراض خاص است. البته نحوه ارائه این پوشش و سقف تعهدات آن در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است، اما معمولا در این پوشش هزینه درمان بیماری‌های خاص مثل سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن تحت پوشش قرار می‌گیرد. پس به صورت کلی در بیمه‌های عمر، هزینه درمان ویروس‌های مختلف مثل ویروس کرونا پرداخت نمی‌شود. اما در روزهای اخیر بعضی از شرکت‌های بیمه مثل بیمه سامان و بیمه ایران اعلام کرده‌اند که از این به بعد در بیمه‌نامه‌های عمر و در پوشش امراض خاص، هزینه درمان ویروس کرونا هم تحت پوشش خواهد بود.

یعنی اگر شما بیمه عمر سامان یا بیمه عمر ایران داشته باشید و در بیمه‌نامه شما پوشش امراض خاص قید شده باشد، هزینه‌های درمان ویروس کرونا هم به شما پرداخت می‌شود. آن هم بدون نیاز به پرداخت حق بیمه بیشتر یا ایجاد تغییرات در بیمه‌نامه.

البته سقف جبران هزینه‌های درمان کرونا، به سقف پوشش امراض خاص در هر شرکت بیمه بستگی دارد.

برای این منظور شرکت بیمه کوثر براساس نیاز جامعه و به منظور حمایت از ملت عزیز ایران اقدام به راه اندازی بیمه حمایت از بیماران کرونایی نموده است  . این بیمه نامه اختصاصی کرونا در سه طرح و باپوشش غرامت ناشی از هزینه پزشکی و فوت بیمه شده صادر می گردد .

مصطفی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما