ثبت نام مشوق های بیمه ای کارفرمایان آغاز شد

کارفرمایان و تمامی فعالان بخش خصوصی با به کارگیری دانش آموختگان دانشگاهی از مشوق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲سال بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بر اساس شیوه نامه اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی، در صورتی که کارفرما نیروی کار جدید را از میان دانش آموختگان جذب کند از معافیت بیمه سهم کارفرما به مدت 2 سال بهره مند خواهد شد.
طرح مشوق بیمه کارفرمایی با هدف تحرک بخشی به بازار کار، حمایت از کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا و ترغیب کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصلاح و ابلاغ شده است.
بر اساس این طرح تمام کارگاه های خصوصی و تعاونی فعال، کارگاه های دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، تحت پوشش طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما قرار می گیرند.
کارفرمایانی که دانش آموختگان دانشگاهی دارای گواهی دوره کارورزی را جذب کنند در چارچوب آیین نامه اجرایی ماده 71قانون برنامه ششم توسعه به مدت 2سال از مزایای معافیت حق بیمه سهم کارفرما برخوردار می شوند.
مشوق بیمه ای وجهی معادل حق بیمه سهم کارفرما به علاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری ( درمجموع به میزان 23درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار ) است که ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.
شرایط کارفرمایان برای استفاده از این طرح ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای به نشانی اینترنتی http://moshavegh.mcls.gov.ir ، دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد کارگاهی تامین اجتماعی است

مصطفی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما