قانون ممنوعیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

قانون ممنوعیت انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث رعایت شود

مدیرکل نظارت فنی بیمه‌های غیرزندگی بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای به شرکت‌هایی که قانون ممنوعیت انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث به سایر اشخاص را رعایت نمی‌کنند، هشدار داد.

در تبصره ماده 6 قانون بیمه اجباری انتقال تخفیفات بیمه به سایر اشخاص (به استثنای همسر، والدین و اولاد بلاواسطه) ممنوع شده است. از زمان اعمال این قانون حدود 3 سال می‌گذرد و در این مدت تخلفات متعددی در این حوزه توسط شرکت‌های بیمه گزارش شده است. درواقع شرکت‌های بیمه برای جذب مشتری از این روش همچنان استفاده می‌کنند.

به همین دلیل عباس خسروجردی مدیرکل نظارت فنی بر بیمه‌های غیرزندگی بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای به شرکت‌های بیمه بر ممنوعیت قانونی انتقال تخفیفات به سایرین تاکید کرد و نسبت به عدم رعایت این قانون هشدار داد.

در متن این ابلاغیه آمده است: «نظر به راه‌اندازی سامانه انتقال تخفیفات رشته بیمه شخص ثالث در نسخه 5.1 وب سرویس رشته بیمه شخص ثالث و حسب بررسی‌های صورت گرفته و شکایات واصله؛ در برخی از شرکت‌های بیمه الزامات مقرر در تبصره ماده 6 قانون بیمه اجباری شخص ثابث (مصوب 1395) و آئین‌نامه اجرایی آن رعایت نمی‌گردد. لذا موکدا اعلام می‌نماید، انتقال تخفیفات عدم خسارت (به شرط نداشتن حوادث منجر به خسارت) بیمه نامه شخص ثالث وسایل نقلیه موضوع قانون، صرفا به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع که متعلق به مالک وسیله نقلیه و یا همسر، والدین یا اولاد بلاواسطه او باشد، امکان‌پذیر است و انتقال تخفیفات به سایرین (خریدار خودرو و…) مجاز نبوده و به منزله عدم رعایت ضوابط مربوطه است.

مصطفی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
×

سلام

سپاس از اعتماد شما

 

× گفتگو با ما